Rekordowe wakacje 2020
Tegoroczne wakacje większość z nas spędzi w Polsce. Chociaż coraz głośniej mówi się o otwarciu granic, brak jest konkretnych terminów. Turyści nie chcą więc ryzykować i stawiają na krajowy wypoczynek. Wszystko wskazuje więc na to, że lato 2020 pod wieloma względami będzie rekordowe.
2020-06-26, 14:21

Panująca obecnie sytuacja spowodowała, że Polacy zweryfikowali swoje plany wyjazdowe. Zdecydowana większość stawia na podróże krajowe. Jest to z jednej strony spowodowane względami bezpieczeństwa, a z drugiej brakiem konkretnych deklaracji dotyczących otwierania granic. Terminy wznowienia lotów międzynarodowych były już kilka razy przekładane.

Dlatego wiele osób wychodzi z założenia, że lepiej nie ryzykować i nie szukać w ostatniej chwili wolnego noclegu na wakacje w Polsce. Tym bardziej, że w pierwszych dniach czerwca obserwujemy rekordowe zainteresowanie letnimi terminami, co może wskazywać, iż prawdziwe szaleństwo dopiero przed nami.

Rekordowe zainteresowanie noclegami w kraju


Wzrost zainteresowania wypoczynkiem na terenie Polski obserwujemy już od ostatnich dni kwietnia, kiedy premier Mateusz Morawiecki ogłosił odmrażanie usług noclegowych. Boom na nie rozpoczął się jednak 4 maja, gdy obiekty przyjęły pierwszych gości. Od tego momentu obserwujemy stały wzrost zainteresowania krajowymi wakacjami.

Zwiększa się nie tylko liczba zapytań o nocleg – w porównaniu do początku czerwca roku ubiegłego teraz jest ich o 84% więcej – ale także liczba dokonywanych przedpłat. Turyści zdają sobie sprawę, że lepiej nie tracić czasu i od razu dokonać przelewu z zadatkiem lub zaliczką. To właściwie jedyny sposób na to, by mieć pewność, że latem będzie na nas czekało miejsce w obiekcie noclegowym, który wybraliśmy.

Z tego też powodu systematycznie wzrasta liczba osób, które szukają noclegów przez internet i tak też za nie płacą. Również kwaterodawcy coraz bardziej doceniają zalety korzystania z przedpłat online. Jest to bowiem niezwykle wygodny sposób, dzięki któremu od razu po potwierdzeniu dostępności terminu można dokonać płatności kartą lub szybkim przelewem.

Wakacyjne kierunki Polaków. Gdzie wyjeżdżamy najchętniej?


Z naszych obserwacji wynika, że kierunki, które cieszą się największą popularnością wśród turystów, nie zmieniają się. Nadal najchętniej wybierane jest morze oraz góry, a oprócz tego zainteresowanie wzbudzają polskie pojezierza. Widzimy jednak, że szybciej schodzą noclegi w mniejszych miejscowościach. Polaków interesują oferty wypoczynku w ustronnych miejscach, w obiektach kameralnych, zapewniających prywatność.

Stąd tak dobrze sprzedają się domki letniskowe oraz apartamenty, gdyż nie musimy dzielić ich z osobami nieznanymi, a wyłącznie z tymi, z którymi przyjechaliśmy na wypoczynek. Poza tym powodzeniem cieszą również małe gospodarstwa agroturystyczne, obiekty wynajmujące kwatery i pokoje oraz niewielkie pensjonaty.

Polacy mają też dużą świadomość dotyczącą kwestii bezpieczeństwa. Jeżeli są one jasno przedstawione przez właściciela obiektu noclegowego, turyści będą skłonni do zatrzymania się w większym hotelu czy ośrodku wypoczynkowym. Ze swojej strony chcemy zachęcić do informowania o zabezpieczeniach przed COVID-19 w treści ofert publikowanych w portalu Nocowanie.pl oraz zaznaczania odpowiednich piktogramów, mówiących o udogodnieniach.

KONTAKT / AUTOR
Kamila Miciuła
Specjalista ds. marketingu i PR
Nocowanie.pl
+48 516 206 845
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.