Małopolskie interesuje turystów najbardziej
Województwo małopolskie cieszy się największym zainteresowaniem turystów, którzy szukają noclegów za pośrednictwem Nocowanie.pl. W roku 2017 wysłali oni grubo ponad milion zapytań do obiektów noclegowych. W porównaniu z rokiem poprzednim, zainteresowanie noclegami właśnie w tej części kraju wzrosło dwukrotnie.
2018-02-01, 15:42

O tak dużym wzroście zainteresowania województwem małopolskim może przesądzać jego „uniwersalność”. Wypoczynek w polskich górach jest bowiem atrakcyjny o każdej porze roku. Wiosna, lato i jesień to dobre momenty na przemierzanie szlaków turystycznych, dodajmy, że każdy znajdzie trasę dopasowaną do swoich możliwości. Natomiast zimą Polacy wybierają województwo małopolskie ze względu na możliwość jazdy na nartach – właśnie w tej części kraju znajdują się duże i co najważniejsze, dobrze przygotowane stacje narciarskie.

 

TOP 10 miejscowości w małopolskim


Najpopularniejszym miastem województwa małopolskiego jest Zakopane. Zapytania turystów skierowane do właścicieli obiektów noclegowych w stolicy polskich Tatr w 2017 roku stanowiły 44% udziału zapytań dla całego województwa. To naprawdę imponujący wynik. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się Białka Tatrzańska i Szczawnica. Turyści interesowali się również Krakowem, miasto ma bowiem wyjątkowy klimat, który każdego może skłonić nawet do wielokrotnych wizyt w ramach tzw. city breaku. TOP 5 popularnych miejscowości zamyka Krynica-Zdrój. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych destynacji w województwie małopolskim znalazły się oprócz tego Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Murzasichle, Poronin i Małe Ciche.

 

Zima, wakacje i majówka


Kiedy Polacy najchętniej odwiedzają województwo małopolskie? Z naszych obserwacji wynika, że wzmożone zainteresowanie przejawia się podczas czterech ważnych dla każdego z nas momentów. W 2017 roku turyści interesowali się wolnymi terminami noclegów szczególnie podczas świąt Bożego Narodzenia i ferii zimowych. Kolejny boom na małopolskie nastąpił przed przedłużonym weekendem majowym, który chętnie spędzaliśmy właśnie w górach, oraz przed wakacjami (lipiec i sierpień). Latem pogoda jest stabilna, więc łatwo zaplanować jeśli nie dłuższy urlop, to przynajmniej krótki wypad na szlaki.

 

Małopolskie na weekendy i kilkudniowe wyjazdy


O dużej popularności województwa małopolskiego wśród turystów świadczy też ilość noclegów, jaka ich interesowała. Poza szczytem sezonu 2017 r., w takich miesiącach jak październik czy listopad, małopolskie cieszyło się popularnością wśród osób, które chciały przedłużyć weekend – rezerwując trzy noclegi. Natomiast w szczycie sezonu turyści najczęściej spędzali w obiektach noclegowych w regionie nawet pięć nocy, co oznacza, że decydowali się na około tygodniowy pobyt na południu kraju.

Ile trzeba zapłacić za przyjemność wypoczynku w małopolskich kurortach? Średnia cena jednego noclegu dla jednej osoby zamyka się w kwocie od 57 do 66 zł. Zaznaczamy, że podajemy wartość uśrednioną. Tak naprawdę to, ile zapłacimy za nocleg, zależy od kategorii obiektu, udogodnień dla turystów i terminu – właściciele obiektów mogą mieć wersje cennika dla sezonu wysokiego lub niskiego, a także dla terminów specjalnych takich właśnie jak majówka, weekend czerwcowy czy święta.

Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2017 w porównaniu do analogicznego okresu 2016.

KONTAKT / AUTOR
Kamila Miciuła
Specjalista ds. marketingu i PR
Nocowanie.pl
+48 516 206 845
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.