Typowy turysta szukający informacji i noclegu w sieci to kobieta w średnim wieku. Zazwyczaj informacji szuka od niedzieli do czwartku, wzmożoną aktywność wykazuje wieczorem między godziną 18 a 21.
Przeczytaj więcej w artykule: Polski turysta w Internecie
Daty o które pytali turyści w styczniu 2018
Jak widać na poniższym wykresie, użytkownicy już na początku roku zaczynają myśleć o wyjazdach i intensywnie poszukują noclegów.
Ferie zimowe
Oczywiście na ten moment zimowe wyjazdy królują, Polacy ferie zimowe spędzają głównie w górach. W styczniu w TOP 10 miast z największą ilością zapytań o noclegi znalazło się z ogromną przewagą Zakopane, następnie Karpacz, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Szklarska Poręba, Wisła, Bukowina Tatrzańska, Krynica Górska i Zieleniec.
W styczniu 2018 odnotowano najwięcej zapytań o ostatni tydzień miesiąca, turyści równie intensywnie podróżowali w lutym, szczególnie w pierwszej połowie.
Wielkanoc
Trendem, który w ostatnich latach można zaobserwować, są wyjazdy w okresie świątecznym. Potwierdzają to statystyki na przełomie marca i kwietnia. Najwięcej zapytań o noclegi na ten moment odnotowano w okresie Świąt Wielkanocnych (od 29 marca do 3-4 kwietnia).
Majówka
Jednak jeżeli chodzi o wiosenne wyjazdy prym wiedzie majówka. Pierwszy tydzień maja zdecydowanie wyróżnia się w statystykach. Początek roku to doskonały moment, by zaplanować długi weekend w korzystnej lokalizacji i cenie.
Wystarczy wziąć 3 dni wolnego, by cieszyć się ponad tygodniowym wypoczynkiem. Na ten moment obserwujemy szczególne zainteresowanie południem Polski.
Turyści wysyłają również sporo zapytań o noclegi na przełomie maja i czerwca, kiedy przypada długi weekend czerwcowy. Przypominamy, 31 maja wypada dzień wolny, wystarczy jednodniowy urlop i cieszymy się czterodniowym odpoczynkiem.
Wakacje
Zauważyć trzeba, że ponad połowa zapytań ze stycznia dotyczy już okresu wakacyjnego. Liczba zapytań o noclegi znacząco wzrasta z pierwszym dniem wakacji, czyli 22 czerwca 2018.
Na ten moment Polacy najwięcej wyjazdów i urlopów planują w lipcu, ale również duża liczba zapytań o noclegi dotyczy sierpnia, szczególnie pierwszej połowy.
Święta i sylwester
Bardziej zapobiegliwi już z rocznym wyprzedzeniem planują Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestra. Jeżeli chodzi o zapytania w grudniu, obserwujemy wzrost już od 21-go.
Powyższe liczby i statystyki potwierdzają tylko, że nie warto zostawiać planowania urlopu na ostatnią chwilę, ponieważ wiele osób myśli o tym ze znacznym wyprzedzeniem.
Sprawdź oferty specjalne na długie weekendy i wakacje 2018
Dane pochodzą z serwisu Nocowanie.pl i dotyczą dat o które pytali turyści w styczniu 2018.
https://www.nocowanie.pl/kiedy-polacy-zaczynaja-planowac-urlopy-i-wyjazdy.html