Kiedy Polacy zaczynają planować urlopy i wyjazdy?
Sprawdziliśmy zachowania użytkowników serwisu Nocowanie.pl. Dokładnie przyjrzeliśmy się, kiedy zaczynają myśleć o planowaniu wyjazdów i poszukiwaniach noclegu.
2018-03-23, 13:45

Typowy turysta szukający informacji i noclegu w sieci to kobieta w średnim wieku. Zazwyczaj informacji szuka od niedzieli do czwartku, wzmożoną aktywność wykazuje wieczorem między godziną 18 a 21.

 

Przeczytaj więcej w artykule: Polski turysta w Internecie 

Daty o które pytali turyści w styczniu 2018


Jak widać na poniższym wykresie, użytkownicy już na początku roku zaczynają myśleć o wyjazdach i intensywnie poszukują noclegów.

 

 

Ferie zimowe

 

Oczywiście na ten moment zimowe wyjazdy królują, Polacy ferie zimowe spędzają głównie w górach. W styczniu w TOP 10 miast z największą ilością zapytań o noclegi znalazło się z ogromną przewagą Zakopane, następnie Karpacz, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Szklarska Poręba, Wisła, Bukowina Tatrzańska, Krynica Górska i Zieleniec.


W styczniu 2018 odnotowano najwięcej zapytań o ostatni tydzień miesiąca, turyści równie intensywnie podróżowali w lutym, szczególnie w pierwszej połowie.

 

Wielkanoc


Trendem, który w ostatnich latach można zaobserwować, są wyjazdy w okresie świątecznym. Potwierdzają to statystyki na przełomie marca i kwietnia. Najwięcej zapytań o noclegi na ten moment odnotowano w okresie Świąt Wielkanocnych (od 29 marca do 3-4 kwietnia).

 

Majówka


Jednak jeżeli chodzi o wiosenne wyjazdy prym wiedzie majówka. Pierwszy tydzień maja zdecydowanie wyróżnia się w statystykach. Początek roku to doskonały moment, by zaplanować długi weekend w korzystnej lokalizacji i cenie.


Wystarczy wziąć 3 dni wolnego, by cieszyć się ponad tygodniowym wypoczynkiem. Na ten moment obserwujemy szczególne zainteresowanie południem Polski.


Turyści wysyłają również sporo zapytań o noclegi na przełomie maja i czerwca, kiedy przypada długi weekend czerwcowy. Przypominamy, 31 maja wypada dzień wolny, wystarczy jednodniowy urlop i cieszymy się czterodniowym odpoczynkiem.

 

 

Wakacje


Zauważyć trzeba, że ponad połowa zapytań ze stycznia dotyczy już okresu wakacyjnego. Liczba zapytań o noclegi znacząco wzrasta z pierwszym dniem wakacji, czyli 22 czerwca 2018.


Na ten moment Polacy najwięcej wyjazdów i urlopów planują w lipcu, ale również duża liczba zapytań o noclegi dotyczy sierpnia, szczególnie pierwszej połowy.

 

Święta i sylwester


Bardziej zapobiegliwi już z rocznym wyprzedzeniem planują Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestra. Jeżeli chodzi o zapytania w grudniu, obserwujemy wzrost już od 21-go.


Powyższe liczby i statystyki potwierdzają tylko, że nie warto zostawiać planowania urlopu na ostatnią chwilę, ponieważ wiele osób myśli o tym ze znacznym wyprzedzeniem.

 

Sprawdź oferty specjalne na długie weekendy i wakacje 2018

 

 

Dane pochodzą z serwisu Nocowanie.pl i dotyczą dat o które pytali turyści w styczniu 2018.https://www.nocowanie.pl/kiedy-polacy-zaczynaja-planowac-urlopy-i-wyjazdy.html

KONTAKT / AUTOR
Kamila Miciuła
Specjalista ds. marketingu i PR
Nocowanie.pl
+48 516 206 845
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.