Połowa ferii zimowych za nami! Jakie miejsca są najbardziej oblegane?
Ferie zimowe to – zaraz po wakacjach – najbardziej wyczekiwana pora w szkolnym kalendarzu. Dwa tygodnie zimowego wypoczynku są szansą na odpoczynek od szkoły i pracy.
2019-01-28, 14:22

Dla części kraju to już tylko miłe wspomnienia, inni korzystają z uroków wolnego, są też tacy, którzy z niecierpliwością oczekują na zimowy urlop.

W pierwszej turze odpoczywali mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Aktualnie wolne mają województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie, a także dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie. W lutym wyczekiwany urlop rozpoczną mieszkańcy lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Sprawdziliśmy, gdzie najczęściej spędzamy ferie zimowe. W styczniu najchętniej wybierane było południe Polski – tutaj prym wiodło kultowe już Zakopane, wśród osób korzystających z zimowych wakacji popularnością cieszyły się też Karpacz, Szczyrk, Białka Tatrzańska, Szklarska Poręba i Wisła. – mówi Kamila Miciuła ekspert Nocowanie.pl

Takie wybory na pewno nie dziwią, w końcu wymienione przez nas miejsca to znane ośrodki narciarskie, w których dostępna jest bogata baza noclegowa oraz wiele atrakcji turystycznych poza stokami. – dodaje Miciuła.

Ale Polacy interesują się nie tylko górskimi miejscowościami. Na liście popularnych destynacji na ferie zimowe znalazły się również Kołobrzeg i Władysławowo. Okazuje się, że równie dobrze wypoczywa się tam latem, jak i zimą. Ferie nad morzem to przede wszystkim propozycja dla osób, których nie pociągają tłumne kurorty i szukają wyciszenia.

Od kilku lat wybory turystyczne pozostają niezmienne (Raport ferie 2018: https://www.nocowanie.pl/gdzie-polacy-spedzili-ferie-zimowe-2018---raport-nocowanie-pl.html), zaobserwowaliśmy jednak, że wyjeżdża coraz więcej osób. Liczba zapytań o nocleg z roku na rok systematycznie wzrasta. Choć większość osób zostawia rezerwację noclegu na ostatnią chwilę i najwięcej zapytań o ferie mamy w styczniu i lutym, już teraz możemy powiedzieć, że padną rekordy. Turyści wysłali ok. 20% więcej zapytań o nocleg niż w styczniu ubiegłego roku. Wpływ na to z pewnością ma pogoda, którą zachwyceni są szczególnie fani sportów zimowych. Tegoroczna zima stwarza idealne warunki dla narciarzy.

Podpowiadamy jak spędzić ferie w:
- małopolskim
- dolnośląskim
- warmińsko-mazurskim

KONTAKT / AUTOR
Kamila Miciuła
Specjalista ds. marketingu i PR
Nocowanie.pl
+48 516 206 845
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.